Konferencje organizowane przez Instytut Elektroniki
XXIII Polish Conference on Biocybernetics and Biomedical Engineering (PCBBE 2023)
Organizowana co dwa lata Ogólnopolska Konferencja Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej odbywa się od blisko czterdziestu lat i przyciąga naukowców i specjalistów z dziedzin inżynierii, medycyny, fizyki i informatyki. Jest doskonałą okazją do wymiany pomysłów i prezentacji najnowszych osiągnięć we wszystkich obszarach inżynierii biomedycznej oraz doskonałym forum dla młodych badaczy do zaprezentowania swojej działalności naukowej społeczności badawczej zajmującej się bioinżynierią.
Signal Processing Symposium SpSympo 2021
Sympozjum Signal Processing Symposium to odbywająca się co dwa lata międzynarodowa konferencja, która gromadzi studentów, badaczy i naukowców reprezentujących szerokie spektrum dyscyplin informatyki i radioelektroniki, aby mogli zaprezentować swoje najnowsze odkrycia i nowe trendy kształtujące przyszłe kierunki badań w nauce i technologii.
TTP 2017
W dniach 27-29 września 2017 roku odbyła się w Ustroniu-Jaszowcu, w malowniczym Beskidzie Śląskim, 12. Konferencja TERMOGRAFIA I TERMOMETRIA W PODCZERWIENI (TTP). W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia tej konferencji i z tej okazji zaproszono gości honorowych – prekursorów termowizji w Polsce. Odbyła się uroczysta sesja historyczna z udziałem znamienitych prelegentów: prof. A. Nowakowskiego z Politechniki Gdańskiej, doc. S. Poloszyka z Politechniki Poznańskiej, prof. A. Ciołkosza z Instytutu Geodezji i Kartografii, dr B. Kajewskiego z Głównego Instytutu Górnictwa, inż. A. Szopy z Energopomiaru, dr S. Górskiego z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, mgr W. Adamczewskiego z Termo-Pomiaru.
TTP 2015
XI Międzynarodowa Konferencja TERMOGRAFIA I TERMOMETRIA W PODCZERWIENI – TTP 2015 odbyła się w dniach 22-24 września 2015 r.
Konferencja TERMOGRAFIA I TERMOMETRIA W PODCZERWIENI (TTP) jest największą w Polsce konferencją dotyczącą termowizji. Ma charakter cykliczny i odbywa się co dwa lata. Konferencja ta jest forum naukowo-technicznym, na którym specjaliści z różnych dziedzin zajmujący się termografią mogą wymieniać swoje doświadczenia, prezentować wyniki badań oraz zastosowania termografii i termometrii. Forum zapewnia coraz większą integrację środowiska naukowo-badawczego z przemysłem.
TTP 2013
Konferencja TERMOGRAFIA I TERMOMETRIA W PODCZERWIENI (TTP) jest największą w Polsce konferencją dotyczącą termowizji. Ma charakter cykliczny i odbywa się co dwa lata. Konferencja ta jest forum naukowo-technicznym, na którym specjaliści z różnych dziedzin zajmujący się termografią mogą wymieniać swoje doświadczenia, prezentować wyniki badań oraz zastosowania termografii i termometrii. Forum zapewnia coraz większą integrację środowiska naukowo-badawczego z przemysłem. W tym roku, wyjątkowo, ze względu na organizację konferencji we Lwowie, nie odbędą się kursy w ramach Szkoły Termograficznej
MULTIKONFERENCJA Krajowego Środowiska Tele- i Radiokomunikacyjnego, 17-18 września 2020
Multikonferencja obejmująca dwa największe krajowe spotkania środowisk specjalistów zajmujących się zagadnieniami tele- i radiokomunikacji, a mianowicie: Krajową Konferencję Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji 2020 oraz Krajowe Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki 2020
Basic MRI Physics 2015
21-25 września 2015, Łódź
Ta jednotygodniowa konferencja jest częścią kursu Erasmus w zakresie obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Ma ona na celu dostarczenie specjalistom diagnostyki obrazowej solidnych podstaw w zakresie fizycznych zasad rezonansu magnetycznego (MRI). Warsztaty obejmują wykłady, sesje samooceny i samokształcenia.
Basic MRI Physics 2010
13-17 września 2010, Łódź
KKRRiT 2015
Jubileuszowa, XV KRAJOWA KONFERENCJA RADIOKOMUNIKACJI, RADIOFONII i TELEWIZJI odbyła się w dniach 8–10 kwietnia 2015 r.
Organizatorami KKRRiT 2015 byli: Instytut Elektroniki PŁ, Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ oraz Polskie Towarzystwo Zastosowań Elektromagnetyzmu. Przewodniczącym Komitetu Programowego został dr hab. inż. Sławomir Hausman z Instytutu Elektroniki.
Do wygłoszenia zostało zakwalifikowanych 110 referatów – w ramach dwudziestu czterech sesji tematycznych, trzech sesji plenarnych i trzech sesji specjalnych, zorganizowanych przez Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Unii Nauk Radiowych URSI (Wpływ fal elektromagnetycznych na człowieka, Fale i pola elektromagnetyczne, Nowoczesne mikrosystemy i układy scalone). Zaproszone referaty plenarne dotyczyły ważnych i aktualnych zagadnień: systemów bezprzewodowych piątej generacji, radioelektroniki terahercowej, komunikacji między pojazdami oraz ewolucji standardów sieci bezprzewodowych. Podobnie jak w latach ubiegłych, znaczący był udział uczestników spoza środowiska naukowego. W trakcie Konferencji odbyła się sesja firmowa, a także dyskusja panelowa poświęcona jakości usług w telekomunikacji bezprzewodowej. Wszystkie zaakceptowane referaty zostały opublikowane w punktowanym czasopiśmie Przegląd Telekomunikacyjny i Wiadomości Telekomunikacyjne.
ICAD 2013
International Conference on Auditory Display 2013.
The ICAD 2013 conference was held at the Lodz University of Technology, Poland on 6-10th of July 2013.
The conference covers a wide range of topics connected to auditory displays and data sonification.
The topics include, but are not limited to:
Auditory Display: - Aesthetics - Applications - Evaluation - Methods - Philosophy - Technologies - Theory - Usability
3D and Spatial Audio
Data Sonification and Audification
Head Related Transfer Functions
Psychoacoustics and Perceptual Research
Sonification as Art
Sound Interaction
Speech Synthesis, TTS and Spearcons
Use of Audio in Human-Computer Interfaces
Virtual acoustic displays and environments
NTAV/SPA 2012
W dniach 27-29 września br. Instytut Elektroniki był organizatorem połączonej konferencji pt. International Symposium on New Trends in Audio and Video (NTiAV) oraz Signal Processing: Algorithms, Architectures, Arrangements and Applications (SPA), która odbyła się na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej. Wydarzenie to zgromadziło ok. 70 badaczy z kraju i z zagranicy specjalizujących się w tematyce przetwarzania dźwięków, obrazów i wideo. Wykłady zaproszone wygłosili znamienici profesorowie: prof. Arvid Lundervold z University of Bergen na temat obrazowania tomograficznego, prof. Andrzej Czyżewski z Politechniki Gdańskiej na temat interfejsów wielomodalnych oraz prof. Władysław Skarbek z Politechniki Warszawskiej na temat tak zwanego programowania literalnego. W konferencji uczestniczyły również firmy National Instruments oraz TomTom. Komitet organizacyjny konferencji pracujący pod przewodnictwem prof. Pawła Strumiłło zebrał gratulacje za bardzo dobrą organizację konferencji.
Posiedzenie Sekcji Sygnałów, Układów i Systemów Elektronicznych Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN
Prezentacje SSUiSE 2009.
Wykład profesorów z Zakładu Elektroniki Medycznej.
20 listopada 2009 r. na Politechnice Warszawskiej odbyło się posiedzenie Sekcji Sygnałów, Układów i Systemów Elektronicznych Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN. W posiedzeniu tym wzięli udział profesorowie z Zakładu Elektroniki Medycznej Instytutu Elektroniki: Andrzej Materka, Paweł Strumiłło, Krzysztof Ślot i Michał Strzelecki.
Wygłosili oni wykład „Elektronika medyczna i przetwarzanie sygnałów biomedycznych: obszary badań i przykłady projektów '2009”, obejmujący prace naukowe oraz projekty badawcze prowadzone w Zakładzie. Na wykład złożyły się następujące prezentacje:
W ramach tego wykładu prezentację przedstawił również prof. Tomasz Zieliński z Katedry Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej.
Konferencja ZUEiT
KONFERENCJA NAUKOWA - Nowoczesne kierunki w konserwacji, archiwizacji i wystawiennictwie zbiorów sakralnych