Wizyta pracownika Instytutu w Lund University

📅 W dniach 18-24 marca 2024 r.  dr Jakub Jurek gościł u dr. Filipa Szczepankiewicza w Dziale Fizyki Promieniowania Medycznego na Uniwersytecie w Lund w Szwecji, w ramach programu Erasmus+.

👨‍🎓 Dr Jakub Jurek przeprowadził wykład zatytułowany "Convolutional Neural Networks and their applications in medical image computing" / "Splotowe sieci neuronowe i ich zastosowania w przetwarzaniu obrazów medycznych" dla studentów i doktorantów fizyki medycznej. Nasz pracownik przedstawił słuchaczom możliwości studiowania na Politechnice Łódzkiej.

📈 W trakcie swojej wizyty w Lund dr Jakub Jurek pracował także z tamtejszym dyplomantem nad wdrożeniem sieci neuronowych do projektu magisterskiego.

🔬 Wyjazd został przedłużony o jeden dzień w celu wykonania badań obrazowych potrzebnych do planowanej wspólnej publikacji z dr. Filipem Szczepankiewiczem. Dr Jakub Jurek poddał się dwugodzinnemu, specjalnie przygotowanemu badaniu rezonansem magnetycznym głowy i miednicy. Uzyskane obrazy zostaną wykorzystane w dalszych pracach badawczych i eksperymentalnych.

Dr Jakub Jurek podczas wizyty w Lund University