Wykład plenarny naszego pracownika na 11. International Conference on Information Technology in Biomedicine [ITIB 2026]
Z przyjemnością informujemy, że prof. Michał Strzelecki z naszego Instytutu wraz z prof. Adamem Piórkowskim z AGH wygłosili wykład plenarny na konferencji ITIB 2026, która odbyła się w dniach 22-24 czerwca 2026 r. na Politechnice Śląskiej.
Temat wystąpienia:
🧠 „Radiomics in Medical Image Analysis: From Classical Machine Learning to Deep Learning”
Wykład poświęcony był najnowszym kierunkom rozwoju radiomiki - od klasycznych metod uczenia maszynowego po zaawansowane modele głębokiego uczenia, które coraz skuteczniej wspierają diagnostykę i podejmowanie decyzji klinicznych.
International Conference on Information Technology in Biomedicine, organizowana pod przewodnictwem prof. Ewy Piętki, to międzynarodowe wydarzenie naukowe o charakterze interdyscyplinarnym - łączy wymiar teoretyczny i aplikacyjny. Jej głównym celem jest integracja badaczy i technologów pracujących na styku nowoczesnych technologii informacyjnych i medycyny klinicznej. Odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na platformę wymiany wiedzy między IT a opieką zdrowotną obejmując m.in. systemy informacji medycznej, diagnostykę wspomaganą komputerowo, telemedycynę i opiekę domową.
🌐 Strona konferencji: ITIB 2026